PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

DSC07200x

V Olomouci se v sobotu 16. března konala Velká cena města Olomouce a 51. ročník Memoriálu Jana Opletala, který přivítal opět velký počet plavců z mnoha plaveckých oddílů. Celkem startovalo 400 plavců z 55 oddílů z České republiky, Slovenska a Polska.

V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil v mužské kategorii David Ludvík z Komety Brno v čase 2:07,89. V závodě žen zvítězila olomoucká plavkyně Barbora Janíčková v čase 2:17,51. Byl překonán jeden rekord Velké ceny Olomouce o který se postarala Anastasiia Mikhalevich ze Slavie Trenčín na 200 m motýlek 2:15,91.

Z olomouckých závodníků zvítězila dvakrát Barbora Janíčková v disciplínách 100 m znak a již zmiňovaném 200 m polohový závod. Na druhém místě doplavala Kateřina Burianová na trati 100 m motýlek a dvakrát třetí místo přidala na 50 m znak a 50 m motýlek. Další dvě bronzové medaile přidal na tratích 50 a 100 m pra Milan Šišma.

V bodovací soutěži, kdy se sčítaly dva nejbodovanější výkony závodů, a to zvlášť v kategorii žen a mužů zvítězili. V kategorii žen: 1. Barbora Janíčková (UnOl), 2. Mikhalevich Anastasilia (SLATN) 3. Veronika Tondrová (SlPl) V kategorii mužů: 1. Matěj Zábojník (KomBr), 2. Jan Krischke (SlzPK), 3. David Ludvík (KomBr),

V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo družstvo Komety Brno.