PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

IMG 20171202 WA0000

Ve čtvrtek 3.5. se výběr devíti plavců vypravil do Bratislavy, kde pod vedením trenéra Viktorjeníka startovali na 20. ročníku ORCA Cupu 2018. Na velmi kvalitně obsazeném mítinku se představilo celkem 760 plavců z 11ti zemí. Naši plavci vyplavali celkem šest medailí.

O medaile se zasloužili:  Vojtěch Maťátko 1. místo 100m prsa (1:04,59 ) a 2. místo 50 m prsa obě trati zaplaval v nových rekordech oddílu a navíc se Vojtovi podařilo splnit časem 0:28,95 limit na mistrovství Evropy juniorů. Další zlaté medaile přidal do olomoucké sbírky Petr Krejčíř. Podařilo se mu zvítězit ve všech znakařských disciplínách 50, 100 a 200 m znak. Na nejdelší trati se Petrovi podařilo překonat letitý oddílový rekord 2:11,40 Jana Víťazky z roku 1994. Nový rekord má hodnotu 2:11,07. Stříbrnou medaili vyplaval na trati 1500 m volný způsob Vojtěch Bajorek v čase 17:35,35. Nový oddílový rekord 9:15,71 vytvořila na trati 800 m volný způsob i Maria Celigueta. Z tabulek tak vymazala rekord Kristýny Kempaské z roku 2003.

Bratislava, ORCA Cup
odjezd: čtvrtek 3.5.2018 v 15.00 od bazenu
návrat: neděle 6.5.2018 v odpoledních hodinách
Nominovaní: Adolfová Sofie, Celigueta Maria, Fusková Barbora, Sázelová Gabriela, Bajorek Vojtěch, Gaul Maxwell, Krejčíř Petr, Maťátko Vojtěch a Přindiš Tadeáš.
Zajištěna doprava a ubytování se snídaní, ostatní strava vlastní.
Vedoucí akce: Dušan Viktrojeník
V pátek 23.3. odcestovala výprava 9 olomouckých plavců na Jarnú cenu Žiliny. V kvalitní konkurenci oddílu z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Azerbajdžánu a Slovinska se dokázali na stupně vítězů prosadil Vendula Bártlová v disciplíně 200 m znak 2:27,04 a Maxwell František Gaul na 50 m znak 0:32,15.
Žilina, Jarná cena
Odjezd v pátek 23.3. ve 12.00 od bazénu
Není zajištěno stravování. Příspěvek na ubytování 15 Euro. Vedle hotelu je obchod a restaurace.
Návrat v neděli 25.3. v odpoledních hodinách
Přijatí  UnOl  -- Program
   V Olomouci se v sobotu 17. března konal 7. ročník Velké ceny města Olomouce a 47. ročník Memoriálu Jana Opletala, který přivítal opět velký počet plavců z mnoha plaveckých oddílů. Celkem startovalo téměř 400 plavců z 54 oddílů  z ČR, Slovenska a Polska.
   V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil v mužské kategorii reprezentant ČR Filip Chrápavý z Komety Brno v čase 2:07,95. V závodě žen zvítězila plavkyně z Jihlavy Tereza Horáková v čase 2:26,56. Celkem bylo překonáno sedm rekordů Velké ceny Olomouce.
  Z olomouckých závodníků se na druhé místo prosadila juniorská reprezentantka ČR Tereza Neoralová v disciplíně 200 m volný způsob časem 2:11,45. Vendula Bártlová vyplavala v disciplíně 200 m znak třetí místo v čase 2:27,76. Další umístění na "bedně" přidal juniorský reprezentant ČR Vojtěch Maťátko na trati 50 m prsa časem 0:29,44, doplaval třetí. Do první desítky se z olomouckých plavců prosadila i Barbora Fusková na trati 200 m motýlek, kde obsadila 5. místo.
   Nejhodnotnější výkon závodů předvedl Krzysztof Tokarski z ASZ Katowice v disciplíně 50 m prsa, získal 811 bodů za čas 0:28,33. V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo opět družstvo Komety Brno.

Českého poháru v zimním plavání ročíku 2017/18 se zůčastnili plavci oddílu UnOl Beneš Jiří a Švestka Jaromír. V nelehké konkurenci se dovedli prosadit a získat celkem 7. medailí na tratích 750m a 500m. Na MČR zimního plavání volný způsob v Brně na trati 500m obsadil Švestka Jaromír první místo. Na MČR zimního plavání prsařský způsob v Praze Podolí na trati 500m obsadil Švestka Jaromír druhé místo. V pořadí oddílů zimního plavání se SK Univerzita Palackého Olomouc v ročníku 2017/18 umístila na 15. místě.

V Olomouci 12.3.2018, Švestka Jaromír

Bratislava, Velka cena Slovenska
odjezd: čtvrtek 1.3.2018 v 15.00 od bazenu
návrat: neděle: 4.3.2018
Nominovaní: Maťátko,Celigueta, Sázelová, Bártlová, Neoralová, Fusková, Adofová a Martínková
Přijatí kluby (UnOl- str.55)  -- Program
Včera a dnes 16. a 17. prosince se skupina deseti olomouckých plavců představila na závodech Českého poháru ve Zlíně. Na stupně vítězů se prosadili Vojtěch Maťátko v disciplíně 50 a 100 m prsa a Petr Krejčíř na 100 m znak.