PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

rollup

Bělehrad ME (17.-23.6.) - Barbora Janíčková, se výrazně prosadila na Mistrovství Evropy v Bělehradě. Získala stříbrnou medaili a společně s Barbora Seemanovou přinesly českému týmu historicky nejlepší výsledek – sedm medailí. Janíčková sdílela vzácný okamžik, kdy stála na pódiu vedle Seemanové, a to byl pro ni nejemotivnější okamžik celého šampionátu.

Ve finále na 100 m volný způsob zaplavala čas 0:54,17, který je nový osobní rekord a tedy i rekord oddílu. Na poloviční trati 50 m volný způsob doplavala na 8. místě v čase 0:25,38. Dále se objevila i na startu 50 m znak kde postoupila do semifinále.

Moc gratulujeme.

O víkendu od 13.6.-16.6. se v Ústí nad Labem konalo Letní mistrovství ČR dospělých v plavání. Z olomouckých plavců se této vrcholné domácí akce zúčastnili Kateřina Burianová, Vojtěch Maťátko, Milan Šišma a Barbara Půrová. Naše výprava byla "oslabena" o nemocnou Kateřinu Pacovskou a o Barboru Janíčkovou, ta si v tu dobu plnila reprezentační povinnosti na ME v Bělehradě. Ve finále se představili Kateřina Burianová, Vojtěch Maťátko a Milan Šišma. Nejlépe si vedla Kateřina Burianová, která obsadila 2x 2.místo a to na 50 m a 100 m motýlek. Dále skončila na 6.místě na 50 m volný způsob. Vojta Maťátko obsadil 2x nepopulární čtvrté místo na 50 m a 100 m prsa. Na pěkném 13. místě doplaval v disciplíně 50 m prsa Milan Šišma.

Výpis výsledků

rollup

Ve dnech 24.5.-26.5. se konalo v Praze na podolském bazéně Letní mistrovství ČR juniorů.  Náš oddíl reprezentovalo šest plavců. Nejlepší umístění zaznamenal Adam Douglas, který zlepšním osobního rekordu o více než 3 sekundy, na trati 200 m motýlek obsadil 11. místo. Naše juniorky se zúčastnily i štafet, kde družstvo doplnila Ema Viktorjeníková. Bohužel se závodů nemohla zúčastnit, z důvodu nemoci, loňská medailistka Kateřina Pacovská do které se vkládaly velké meailové naděje.

Letní MČR juniorů, Praha
Odjezd ve čtvrtek 23.5. od bazénu ve 12:00
Ubytování se snídaní v botelu Racek
Trénink ve čtvrtek v Podolí po příjezdu.
Návrat v neděli 26.5. po odplavání posledního závodu (odpoledne-večer).
Startují: Váverková, Švecová, Půrová, Viktorjeníková, Crhonek, Douglas

Příspěvek 1000 Kč
Č. Ú. 2201009094/2010
Poznámka: MCR JUN - příjmení
Prosíme o potvrzení platby.

Trenéři: Dub

O víkendu 26.-28.4. se v Ostravě konalo 1. kolo Českého poháru. 4x vyhrála Barbora Janíčková, a to na 50 m volný způsob, 50 m znak, 100 m volný způsob a 100 m znak. Její výsledek na 50 m znak 0:28,53, byl pouhé 0,3 sekundy za jejím osobním maximem, stal se nejhodnotnějším výkonem těchto závodů. Na 50 m motýlek skončila Kateřina Burianová na 2. místě.

Dále se v Ostravě představili v dobré "formě" Viktorjeníková Ema, Váverková Kamila, Douglas Adam, Crhonek Matouš a Jemelka Marek.

Všem vítězům gratulujemeVíce ve výsledcích.

Článek naleznete i na našem FB

Výběr plavkyň našeho oddílu zvítězil po několika desetiletích na Mistrovství České republiky družstev.

druzstva1Zdroj ČSPS:

Tituly z MČR družstev patří ženám Univerzity Olomouc a mužům Pardubic

První velké domácí závody plavecké sezóny obstaralo finále republikového šampionátu družstev. O premiérových titulech v letošním roce se rozhodovalo v Českých Budějovicích. Možná trochu překvapivě získaly titul v ženské kategorii plavkyně Univerzity Olomouc, které berou zlaté medaile před SCPA Pardubice a Slavií VŠ Plzeň. Mistry republiky mezi muži jsou opět po roční pauze plavci z SCPA Pardubice, za nimiž patří stříbro Kometě Brno a bronz KPS Ostrava.

Výpis výsledků UnOl  -- Celkové výsledky

Fotogalerii ze závodů naleznete na našem FB

DSC07200x

V Olomouci se v sobotu 16. března konala Velká cena města Olomouce a 51. ročník Memoriálu Jana Opletala, který přivítal opět velký počet plavců z mnoha plaveckých oddílů. Celkem startovalo 400 plavců z 55 oddílů z České republiky, Slovenska a Polska.

V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil v mužské kategorii David Ludvík z Komety Brno v čase 2:07,89. V závodě žen zvítězila olomoucká plavkyně Barbora Janíčková v čase 2:17,51. Byl překonán jeden rekord Velké ceny Olomouce o který se postarala Anastasiia Mikhalevich ze Slavie Trenčín na 200 m motýlek 2:15,91.

Z olomouckých závodníků zvítězila dvakrát Barbora Janíčková v disciplínách 100 m znak a již zmiňovaném 200 m polohový závod. Na druhém místě doplavala Kateřina Burianová na trati 100 m motýlek a dvakrát třetí místo přidala na 50 m znak a 50 m motýlek. Další dvě bronzové medaile přidal na tratích 50 a 100 m pra Milan Šišma.

V bodovací soutěži, kdy se sčítaly dva nejbodovanější výkony závodů, a to zvlášť v kategorii žen a mužů zvítězili. V kategorii žen: 1. Barbora Janíčková (UnOl), 2. Mikhalevich Anastasilia (SLATN) 3. Veronika Tondrová (SlPl) V kategorii mužů: 1. Matěj Zábojník (KomBr), 2. Jan Krischke (SlzPK), 3. David Ludvík (KomBr),

V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo družstvo Komety Brno.

Fotogalerie z našeho FB.

Výpis výsledků -- Celkové výsledky

O víkendu 24.2-25.2. 2024 se v pardubickém bazénu konalo 2. kolo (skupina - Morava) soutěže družstev v plavání. Do tohoto kola postoupila olomoucká děvčata, když dokázala zvítězit v 1. krajském kole (Olomoucký a Zlínský kraj). S potěšením můžeme oznámit, že i toto kolo dopadlo na výbornou. Děvčata po skvělém výkonu obsadila za družstvy Ostravy a Pardubic 3. místo a zajistila si tak postup do "velkého finále", kterého se zúčastní nejlepších 8 družstev z celé České republiky. Toto finále se uskuteční 23.3.-24.3. v Českých Budějovicích. O tento úspěch se zasloužila tato děvčata SK UP (Janíčková, Pacovská, Burianová, Půrová, Švecová, Váverková, Neoralová, Viktorjeníková E., Benková, Trníková a Krištofíková).