PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

rollup

V týdnu od 14.12.-17.12. se jako již každý rok konalo v Plzni zimní mistrovství ČR juniorů a dospělých. Z olomouckých plavců se tohoto vrcholného podniku zimní sezóny zúčastnilo 9 plavců.

Nejlépe se vedlo Barboře Janíčkové, která zvítězila v rekordu mistrovství na trati 100 m volný způsob v čase 0:53,07. Dále pak zvítězila v osobním rekordu na 100 m znak 0:58,38. Stříbro brala na 50 m volný způsob. To nejlepší si schovala až na neděli, kde v REKORDU ČR dospělých zvítězila na 100 m polohový závod. Nový český rekord má hodnotu 0:59,48.

Další medaile vylovila Kateřina Burianová, a to dvě stříbrné na 50 a 100 m motýlek. Smolně o 4 setiny sekundy doplavala čtvrtá na 50 m znak. Další, a to hned tři čtvrtá místa obsadila na 400, 800 a 1500 m volný způsob teprve 17. letá Kateřina Pacovská. Dvakrát čtvrtý byl i Vojtěch Maťátko na 100 a 200 m prsa. Velké překvapení byla dvě 5. místa Marka Douglase v disciplínách 200 m motýlek a 200 m volný způsob.

V kategorii juniorů se dvakrát stala MISTRYNÍ ČR Kateřina Pacovská na tratích 800 a 1500 m volný způsob, 4. místo obsadila na 400 m volný způsob, dále se ve finále juniorů představil Mark Douglas na tratích 100, 200 m motýlek a 200 m volný způsob a Milan Šišma na 50 a 200 m prsa. Další pěkné výkony předvedla děvčata Barbara Půrová a Simona Švecová.