PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

rollup

O víkendu 12.-15.10. se v plzeňském bazénu konalo další kolo Českého poháru. Těch to závodů se zúčastnili plavci z Izraele, Turecka, Rakouska, Německa a samozřejmě úplná česká "špička" bazénového plavání. Rekord oddílu překonala na 1500 m VZ Kateřina Pacovská, plavala 17:03,23, čímž rekord překonala o cca o 20 sekund, tímto výsledkem obsadila 3.místo v celkovém pořadí disciplíny. Další rekord oddílu padl na 50 m znak, překonala ho Barbora Janíčková, nová hodnota je 27,56. Nejlepšího umístění dosáhla Kateřina Burianová, která zvítězila ve výborných výkonech na 100 m (1:01,22) a 200m motýlek (2:20,58). Druhé místo si vyplavala Barbora Janíčková na 200 m VZ, časem 1:58,66 zaostala za svým nejlepším osobním výkonem o 22 setin sekundy. Barbora, i když byla zdravotně indisponovaná, zaplavala limit na ME v krátkém bazénu na 100 m VZ, časem 0:53,80. Ve finále A se představili ve výborných výkonech Vojtěch Maťátko a Mark Douglas