rollup

Radovljica (SLO)

O víkendu 7.7.-9.7. se část skupiny 1. družstva Dušana Viktorjeníka ve složení Šišma, Douglas, Pacovská, Půrová a členka skupiny Jiřího Duba Ema Viktorjeníková zúčastnili výborně

rollup

obsazených plaveckých závodů ve slovinské Radovljici. Závodů se zúčastnil s reprezentačním teamem Turecka i světový rekordman na 50 m prsa Emre Sakci (foto vlevo), další zastoupení měli plavci USA, Chorvatska, Srbska, Slovenska, Německa, Rakouska a Keni.

Je potěšitelné, že všichni olomoučtí plavci plavali ve finálovém programu těchto závodů. Na stupních vítězů se umístili Pacovská, Šišma a Douglas.

Katka vyhrála 800 m volný způsob v kategorii "OPEN" a tedy také v kategorii Juniorů. V kategorii juniorů zvítězila i na 400 m volný způsob. Šišma vyhrál kategorii juniorů na 100 m a 50m prsa, druhý byl na 200 m prsa. Douglas byl v juniorech 2x druhý na 200 m a 50 m motýlek a třetí skončil na 100 m motýlek.

LSU Cheng-Du (Čína)

Koncem července se v čínském Cheng – du, konaly Letní světové univerzitní hry, na které splnila náročná kritéria i olomoucká plavkyně a studenta Fakulty tělesné kultury Barbora Janíčková. A reprezentovala Českou republiku výborně. Na 100 m volný způsob plavala finále!!! Skončila na 5. místě v osobním rekordu 0:55,19. Na 50 m znak skončila na 9.místě (semifinále), plavala opět v osobním rekordu 0:28,82. Na 16.místě, taktéž postup do semifinále, plavala 50 m motýlkem.

Mistrovství Evropy U23, Dublin

O víkendu od 11.8.-13.8. se v irském Dublinu konal 1. ročník ME pro kategorii U23. Této vrcholné akce se zúčastnili Barbora Janíčková a člen olomoucké skupiny Vojta Netrh. Barbora všechny tři starty proměnila ve finále. Nejlépe skončila v osobním rekordu na 50 m volný způsob na 7.místě. Na osmém místě skončila na 50 m znak a na 100 m volný způsob. Pro Barboru bylo velice složité přizpůsobit se časovému posunu Čína – Dublin, zvládla to na výbornou. Vojta plaval v osobním rekordu na 200 m prsa a skončil ve finále na osmém místě. Jedenáctý skončil na 100 m prsa. Těchto závodů se zúčastnili a zvýšili konkurenci i výběry USA a JAR.