PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Jandová a Bártlová získaly medaile

Čtvrtý ročník Velké ceny města Olomouce a 44. ročník Memoriálu Jana Opletala přivítal takřka 400 plavců ze 40 oddílů z Česka, Slovenska a Polska. Na startu se objevila i mistryně Evropy Petra Chocová a spousta dalších reprezentantů ČR. V letošním ročníku jsme byli svědky 10 nových rekordů Velké ceny a jednoho vyrovnání rekordu. Osm rekordů se podařilo překonat v individuálních disciplínách a dva pak ve štafetách, které se plavaly teprve po druhé.
V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil reprezentant ČR Tomáš Havránek časem 2:09,27 v kategorii žen Kristýna Horská časem 2:19,66 oba z Bohemians Praha.
Z olomouckých závodníků se na stupně vítězů prosadily Kateřina Jandová na 2. místo a Vendula Bártlová na 3.místo. Obě plavkyně uspěly v disciplíně 200 m znak v časech 2:28,44 respektive 2:31,63.
Nejhodnotnější výkon závodů předvedla Petra Chocová ve své oblíbené disciplíně 50 m prsa, získala 797 bodů za čas 0:31,79.
V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo opět družstvo Komety Brno.