PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

olomouc

V Olomouci se v sobotu 26. března konal 9. ročník Velké ceny města Olomouce a 49. ročník Memoriálu Jana Opletala, který přivítal opět velký počet plavců z mnoha plaveckých oddílů. Celkem startovalo 330 plavců ze 45 oddílů z České republiky, Slovenska a  Polska.

V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil v mužské kategorii Jan Sazovský z Nového Jičína v čase 2:08,40. V závodě žen zvítězila reprezentantka ČR v barvách Slavie Plzeň Kristýna Horská v čase 2:16,72 za rekordem závodů zaostala je 24 setin sekundy. Celkem byly překonány tři rekordy Velké ceny Olomouce, o které se postaraly Gabriela Chudárková ze Zlínského plaveckého klubu v disciplíně 50 m volný způsob, již zmiňovaná Kristýna Horská v disciplíně 200 m prsa a Ondřej Gemov ze Slávie Plzeň v disciplíně 200 m motýlek.

Z olomouckých závodníků zvítězila v disciplíně 50 m volný způsob Kateřina Burianová, další pódiové umístění přidala v disciplíně 50 m znak, kde obsadila druhé místo a sbírku zkompletovala v disciplíně 50 m volný způsob tedy třetí místo. Na třetí místo se prosadil se zdravím laborující Vojtěch Maťátko v disciplíně 100 m prsa. Do finále v hlavním závodě se probojovala Katka Pacovská a v čase 2:33,49 obsadila šesté místo. Těsně pod stupni vítězů se umístil na 200 m prsa Milan Šišma v čase 2:34,19. Ze zdravotních důvodů se závodů nemohla zúčastnit naše nejlepší plavkyně Barbora Janíčková. Ve výčtu plavců trénujících v Olomouci je nutno zmínit jméno Vojtěch Netrh, plavající stále za svůj původní klub PK Nový Jičin. Vojta se objevil pouze na startu hlavního závodu 200 m polohový závod, kde se mu podařilo obsadit druhé místo v čase 2:09,08.

V nově vypsané bodovací soutěži, kdy se sčítaly dva nejbodovanější výkony závodů, a to zvlášť v kategorii žen a mužů zvítězili. V kategorii žen: 1. Kristýna Horská, 2. Nikoleta Trníková, 3. Gabriela Chudárková, 4. Veronika Tondrová, 5. Julie Nekoksová. V kategorii mužů: 1. Ondřej Gemov, 2. Martin Míček, 3. Tomáš Ludvík, 4. Jan Sazovský, 5. Lukáš Macek

V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo družstvo Slavie Plzeň a přerušilo tak několikaletou hegemonii Komety Brno.

Více fotografií naleznete na našem FB a IG.