PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

gyor2O víkenclanek MF Dnes fotodu 5.- 7.3. 2021 se malá skupina olomouckých plavců (Maťátko, Janíčková a Neoralová) doplněná o Josefa Kratochvíla, studenta UP a rovněž člena tréninkové skupiny trenéra Viktorjeníka, zúčastnila již 59. ročníku VC Slovenska. Tentokrát se závody musely konat v "bublině" v Šamoríně u Bratislavy. Konkurence nebyla špatná, účastnili se plavci ze Slovenska, Slovinska, Česka a Malty. Epidemiologické podmínky na Slovensku umožnily závodit cca 200 plavcům. Nejvíce startů proměnila v "pódiové" umístění Barbora Janíčková, která podle hesla " co start, to osobák a rekord oddílu" obsadila první místo na 100 m motýlek, časem1:00,59 vytvořila rekord oddílu a zaostala pouze dvě desetiny sekundy za limitem na květnové ME v Budapešti. Dále skončila na druhém místě na 50 m volným způsobem, taktéž v rekordu oddílu 0:26,07 a na dvojnásobné trati 100 m volný způsob získala také stříbro, kde nový rekord oddílu je 0:56,57.  Na 50 m motýlek doplavala také na druhém místě v dalším rekordu oddílu 0:27,07, zde zaostala za limitem na ME v Budapešti jen o pět setin sekundy. Dvakrát druhé místo v letošních nejlepších časech obsadil na 50 m a 100 m prsa Vojta Maťátko. Druhé místo si vyplaval i Josef Kratochvíl, a to na 50 m motýlek. Ve finále pak plavala i Tereza Neoralová na 400 m, 800 m a 1500 m volný způsob.