PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Maťátko mistr ČR, Neoralová dvojnásobná mistryně v dorostu

Ve dnech 12.12.-15.12.2019 se v Plzni uskutečnilo společné Zimní Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání. Z našeho oddílu startovalo  sedm plavců a dva plavci startující za jiné oddíly, ale trenující již několik měsíců v Olomouci.

V kategorii dospělých zvítězil a titul MISTRA ČR získal Vojtěch Maťátko na trati 100 m prsa, zaplaval své nové osobní maximu, které je také novým oddílovým rekordem 0:59,88. Jelikož je Vojta věkem ještě dorostenec na stejné trati získal titul MISTRA ČR staršího dorostu. Na poloviční trati 50 m prsa v kategorii dospělých doplaval na druhém místě v čase 0:28,19. Vojtovi se ve finále nepovedla na 100% obrátka a zaplaval tak horší čas než v rozplavbách a v semifinále, kde vytvořil další oddílový rekord 0:27,81. Oba časy by stačily ve finále na první místo. Vojta na této krátké distanci 50 m prsa opět zvítězil ve své věkové kategorii. Dále ve své kategorii zvítězil i na trati 200 m prsa v třetím rekordu oddílu časem 2:12,36. Vojta tedy získal 4x zlato a jedno stříbro.

V kategorii mladšího dorostu získala dva tituly mistyně ČR Tereza Neoralová, v disciplínách 1500 m a 800m volný způsob zaplavala svá osobní maxima 17:34,85 respektive 9:13,01. Na čtyřstovce doplavala na druhém místě a získala stříbnou medaili časem 4:28,02 v rozplavbách plavala za 4:25,69.

Další medaile vyplavala stále ješte plavkyně Komety Brno, ale trénující v Olomouci pod trenérem Viktorjeníkem, Barbora Janíčková. Vyplavala celkem čtyři stříbrné medaile v kategorii open na 50 m znak 0:27,98; 50 m motýlek 0:26,86; 100 m znak 0:59,96 a 100 m motýlek 0:58,92.