PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

V Olomouci se v sobotu 17. března konal 7. ročník Velké ceny města Olomouce a 47. ročník Memoriálu Jana Opletala, který přivítal opět velký počet plavců z mnoha plaveckých oddílů. Celkem startovalo téměř 400 plavců z 54 oddílů  z ČR, Slovenska a Polska.
   V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil v mužské kategorii reprezentant ČR Filip Chrápavý z Komety Brno v čase 2:07,95. V závodě žen zvítězila plavkyně z Jihlavy Tereza Horáková v čase 2:26,56. Celkem bylo překonáno sedm rekordů Velké ceny Olomouce.
  Z olomouckých závodníků se na druhé místo prosadila juniorská reprezentantka ČR Tereza Neoralová v disciplíně 200 m volný způsob časem 2:11,45. Vendula Bártlová vyplavala v disciplíně 200 m znak třetí místo v čase 2:27,76. Další umístění na "bedně" přidal juniorský reprezentant ČR Vojtěch Maťátko na trati 50 m prsa časem 0:29,44, doplaval třetí. Do první desítky se z olomouckých plavců prosadila i Barbora Fusková na trati 200 m motýlek, kde obsadila 5. místo.
   Nejhodnotnější výkon závodů předvedl Krzysztof Tokarski z ASZ Katowice v disciplíně 50 m prsa, získal 811 bodů za čas 0:28,33. V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo opět družstvo Komety Brno.