PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Ve dnech 23.11.-26.11.2017 se v Plzni uskutečnilo společné Zimní Mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání. Z Olomouce jich jelo devět a byli pořádně vidět.

V kategorii dospělých se nejlépe vedlo Márii Celiguetě, která na 400 m volný způsob ve svém nejlepším osobním rekordu 4:20,25 obsadila 5. místo, Marii k překonání rekordu oddílu chyběla 1 desetina. Dále pak obsadila 7. místo na 800 m volný způsob a to už letitý oddílový rekord padl, jeho nová hodnota je 8:54,13. Další finálové umístění si v kategorii dospělých vyplaval stále ještě mladší dorostenec Vojta Maťátko, který obsadil na 100 m prsa 7. místo za čas 1:02,44. Tímto časem překonal rekord oddílu a ve své kategorii - mladšího dorostu získal TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY. Stále ještě žačka Tereza Neoralová ve svém nejlepším osobním výkonu (9:10,26) obsadila na 800 m volný způsob v kategorii dospělých 10. místo.

V kategorii dorostu si kromě titulu mistra ČR vyplaval Vojta ještě 2. místo na 50 m prsa a 6. místo na 50 m volný způsob. Další medaili, tentokrát bronzovou si vyplaval ve svém nejlepším osobním výkonu na 100 m znak  0:58,33 - Petr Krejčíř.  Dále pak Petr skončil 5. na 50 m znak a 6. na 200 m znak. Finále si zaplavala i Vendula Bártlová, ta skončila na 6. místě na trati 200 m znak a 10. místo obsadila na poloviční distanci  100 m  znak.