PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Ve dnech 16.6. -19. 6. 2016 se olomoučtí plavci zúčastnili Letního mistrovství ČR dorostu v Plzni. Nejlépe si vedl teprve prvním rokem spadající do této kategorie Vojtěch Maťátko, který si v osobním rekordu vyplaval stříbrnou medaili na 50 m prsa časem 0:30,57, na dvojnásobné trati sice obsadil 4. místo, ale splnil časem 1:08,11 limit do "repre" mladších juniorů, Vojta dále obsadil 6. místo na 100 m volný způsob, kdy časem 0:55,11 rovněž pokořil limit pro "repre". Z děvčat si nejlépe vedla Vendula Bártlová, která ve svém nejlepším osobním výkonu na 200 m znak 2:23,83 obsadila 4. místo.