PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Olomoučtí plavci brali medaile
O víkendu 19.- 20. března se v Českých Budějovicích konalo první kolo Českého poháru v plavání 2011. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 240 plavců ze 40 oddílů České republiky, Chorvatska, Maďarska a Slovinska.  Byl tak početně lépe obsazen než loňský ročník.  Z olomouckého oddílu se zúčastnilo závodů celkem osm plavců pod vedením trenéra Dušana Viktorjeníka.
Nejlepších výsledků dosáhla Petra Formánková a Jiří Daněk. Petra si na prsařské dvoustovce doplavala pro stříbro v čase 2:41,82. Na stovce a padesátce pak brala bronzy.  Jirkovi se také podařilo získat stříbrnou medaili na stejné trati, dvoustovce prsama, v čase 2:29,83. V první osmičce se umístili i další čtyři plavci oddílu: Tereza Daňková, Karel Mikota, Ondřej Němec a Markéta Vydrová.
Český pohár má celkem osm kol. Další kolo se uskuteční v Ostravě 14. a 15. května, kam se chystají i plavci z SK UP Olomouc.
Mladí plavci se snažili získat medaile o víkend později v Hradci Králové. Nejlepších výsledků dosáhla Helena Jahodová, která osadila 5. místo na 100 m prsa ve svém osobním maximu na dlouhém 50-ti metrovém bazéně a Adriana Klimková obsadila 7. místo ve stejné disciplíně.
Trenér mládeže Jan Pospíšil byl s výkony svých svěřenců spokojen, především s osobním rekordem Heleny Jahodové, který je v této části sezóny velmi dobrý. „Helena má ještě rezervy v tréninku, ale po vydařené stovce slíbila, že se pokusí zlepšit svůj přístup“ řekl Pospíšil.