PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Formánková a Nejezchlebová ovládly v Ostravě stovku prsa
Do nedělního finále se probojovalo celkem pět olomouckých plavců. Nejezchlebová na 200 m prsa, Formánková na 50 m prsa a Dvorský na 50 m volný způsob z prvních míst, Formánková na 200 m prsa z místa druhého, Daněk na 100 m prsa z místa třetího, tuto čtveřici plavců doplnil Němec v disciplíně 200 m volný způsob z pátého místa.
Ve finále se nejvíce dařilo Petře Formánkové, která zvítězila v diciplíně 100 m prsa před svou týmovou kolegyní Lucií Nejezchlebovou. Petra vyplava medaili i na sprinterské trati 50 m prsa a získala stříbro. Další stříbrnou medaili pro olomoucké plavání získal Jan Dvorský na 50 m volný způsob.
V sobotních rozplavbách si účast do odpoledních finálových závodů zajistilo také pět olomouckých plavců. Nejezchlebová a Formánková na 200 m prsa, Dvorský na 100 m znak, Němec na 100 a 400 m volný způsob a Jiří Daněk na 200 m prsa.
Ve finále doplavala na třetím místě Lucie Nejezchlebová v čase 2:40,02, těsně za ní dohmátla její týmová soupeřka Petra Formánková za 2:40,29. Jan Dvorský byl čtvrtý na 100 m znak za 1:01,28. Ondřej Němec obsadil páté místo na 400 VZ za 4:14,10. Páté místo obsadil také Jiří Daněk na 200 prsa za 2:31,44.