PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Nejezchlebová vicemistryní republiky v plavání
Olomoucká plavkyně Lucie Nejezchlebová si doplavala o víkendu na Zimním mistrovství republiky v Chomutově pro stříbrnou medaili na prsařské dvoustovce, porazila ji pouze Michaela Altová z Ostravy. Nepopulární čtvrtou příčku obsadila týmová kolegyně Petra Formánková, medaile ji unikla o pouhých pět setin sekundy. Na poloviční trati 100 metrů prsa byla úspěšnější Petra, ale na medaili to opět nestačilo. Skončila pátá v čase 1:14,22. Lucka doplavala na sedmém místě.
Medaile unikla také Janu Dvorskému, který doplaval čtvrtý v disciplíně 50 metrů volný způsob v čase 0:24,24 setin sekundy. Na znakové padesátce dohmátl jako pátý.
Už méně se dařilo juniorskému reprezentantovi z Olomouce Ondrovi Němcovi. Do nejlepší osmičky se mu podařilo probojovat pouze jednou. A to v disciplíně 400 volným způsobem, kde skončil osmý v čase 4:15,31. „Nebylo mi dobře už před startem, ale chtěl jsem závod odplavat,“ řekl Ondra po doplavání.