PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

O víkendu 18.6. a 19.6. se uskutečnily vrcholné soutěže letní sezóny pro kategorii 12-14 letých žáků a 12- 13 letých žaček.

Mladší žáci, 12 letí - Chomutov (25m)
Do Chomutova se kvalifikovali tři plavci, ale na startu se objevili pouze dva. Z důvodu velmi dlouhých zdravotních problémů se Adam Zrost závodů nezúčastnil. Na startu  prsařských tratích se předvedl Adam Zapletal. Zlepšením osobních rekordů se prosadil v disciplíně 200 m prsa v čase 3:13,23 na desáté místo a na stovce doplaval dvanáctý. Druhou plavkyní, která se objevila na startu byla Valerie Kratochvílová. Nejlepší umístění zaznamenala v disciplíně 100 m motýlek v čase 1:24,94 doplavala patnáctá. Šestnáctá doplavala ve zlepšeném osobním rekordu téměř o 9 sekund 6:20,01 v disciplíně 400 m polohový závod na 800 m volný způsob pak doplavala na 19. místě.

Starší žáci- České Budějovice (50m)
Na jihu Čech oddíl reprezentovali tři plavci i zde nemohl na závody nastoupit jeden z kvalitních olomouckých plavců Jakub Zdražil. Do první desítky se podařilo prosadit 14 letému Adamovi Douglasovi v disciplíně 200 m motýlek, kde v čase 2:39,31 obsadil 6. místo. Čtrnácté místo pak obsadil na poloviční trati 100 m motýlek časem 1:10,1. Další plavkyni Emě Viktorjeníkové se nejvíce dařilo v disciplíně 200 m volný způsob, která v čase 2:26,94 obsadila sedmnácté místo. Na znakařských tratích se  předvedl Matouš Crhonek, který na dvoustovce předvedl čas 2:43,45 a obsadil 25. místo.