PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Uplynulý víkend naši plavci závodili ve Zlíně od pátku do neděle a ve Vyškově v sobotu. Ve Zlíně proběhlo Letní mistrovství ČR juniorů, kam se nominovali čtyři olomoučtí plavci Eliška Janoutová, Katka Pacovská, Barbara Půrová a Milan Šišma. Jen kousek chyběl ke zisku cenných kovů.  Katka Pacovská se snažila o zisk medailí na 400 m volný způsob, v této disciplíně doplavala pátá v čase 4:39,12. Na dvojnásobné distanci 800 m volný způsob obsadila čtvrtou příčku, časem 9:31,05. Do finále se probojoval ve svých disciplínách i Milan Šišma. Na 50 m prsa obsadil sedmé místo v čase 0:31,25 na trati 100 m prsa doplaval osmý v čase 1:09,78.

Ve Vyškově se nejvíce dařilo Simoně Švecové, která zvítězila v disciplíně 100 m motýlek v čase 1:12,07. Bronzové medaile získali ve svých kategoriích Adam Douglas – 100 m motýlek, Nela Nádvorníková- 200m prsa a Jakub Zdražil rovněž na 200 m prsa. Zlepšení osobních rekordů můžete opět porovnávat ve výpisu výsledků.