PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Jakub Zdražil dvakrát zlatý

V sobotu a neděli 30. listopadu a 1. prosince se v Třebíči a Prostějově konaly Zimní poháry 11ti a 10ti letého žactva. V Třebíči jedenáctileté žactvo závodilo celou sobotu. Nejlépe se umístila Barbora Bajorková a to na pátém místě na 800 m volný způsob. Bára měla medailové ambice, bohužel byla těsně před závody 14 dní nemocná a plavala za svými osobními rekordy. Adam Douglas a Agáta Duchoslavová si své osobní rekordy vylepšili a prosadili se na svých tratích až do první desítky.

V Prostějově desetileté žactvo závodilo v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne. Nejlépe si vedl Jakub Zdražil, který na prsařských tratí 50 m a 100 m nedal soupeřům šanci a jasně dvakrát zvítězil. Muže se tedy pyšnit titulem "Přeborníka ČR v oblasti Morava". Ostatní čtyři plavci, kteří se objevili na startu, zaznamenali svá nejlepší umístění ve druhé desítce startovního pole.