PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Maťátko v nových rekordech oddílu

Od pátku 18.10. do neděle 20.10. se osm olomouckých plavců představilo na 5.kole Českého poháru "Plzeňské sprinty". Velmi kvalitně obsazený závod, kde se představilo téměř osm set plavců z devíti zemí světa včetně české špičky, si nejlépe z našich plavců vedl Vojtěch Maťátko, kterému se třikrát podařilo probojovat do finále A. Vojta předvedl své nejlepší osobní výkony na pětadvaceti metrovém bazéně a časy 1:01,37 na stovce a 2:17,43 na dvoustovce prsa, vytvořil nové oddílové rekordy. Na 50 m prsa za svým osobním rekordem zaostal o 23 setin, ale v celkovém pořadí se umístil nejvýše a to na čtvrtém místě. Do finále B se svými výkony prosadila Tereza Neoralová na trati 400 m volný způsob.

Výpis výsledků --  Fotogalerie

Šišma dvakrát první, Půrová na stupních vítězů

V sobotu 19.10. se v Prostějově uskutečnil 17. ročník Velké ceny Prostějova. Na kvalitně obsazeném závodě, pro kategorii žactva, se předvedlo šest olomouckých  plavců. Dvě zlaté medaile získal Milan Šišma, který v disciplíně 200 m P zvítězil výkonem 2:37,29, na stovce předvedl čas 1:11,89 a rovněž zvítězil.  Na stupně vítězů se prosadila i Barbora Půrová v disciplíně 200 m VZ zaplavala čas 2:22,63 a obsadila druhé místo.