PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Medaile unikly jen těsně

O uplynulém víkendu 1.-2. prosince se uskutečnily vrcholné soutěže zimní sezóny v krátkém bazénu pro kategorii 12ti-14ti letých žáků.  FOTOGALERIE

12ti letí, Prostějov
Do Prostějova se kvalifikovali dva plavci. Do první desítky se podařilo prosadit Kateřině Pacovské, v disciplínách 200 m M v čase 3:01,99 obsadila 9. místo a v disciplíně 400 m PZ obsadila místo osmé v čase 5:48,47. Oba časy jsou novými osobními rekordy.

VÝPIS VÝSLEDKŮ

13ti letí, Mladá Boleslav
V Boleslavi měl oddíl nejpočetnější zastoupení. Celkem sedm olomouckých plavců bojovalo o co nejlepší umístění. Nejlépe se to podařilo Milanovi Šišmovi, který se na prsařských tratích prosadil do první desítky v nových osobních rekordech. Osmé místo vyplaval na 100 m P v čase 1:14,36 a desáté místo na dvoustovce časem 2:43,75. Na devátém místě se umístil Matouš Janků také v novém osobním rekordu 1:15,89. Ve štafetách 4x50 m polohový závod a 4x50 m volný způsob doplavali chlapci na čtvrtých místech. Těsně jim unikla medaile zejména ve štafetě volným způsobem, kde Michal Kratina v závěrečném úseku mohutně dotahoval náskok štafety z Motorletu Praha, ale na medaili mu v cíli chybělo půl sekundy.
14ti letí, Nový Jičín
Pět plavců bojovalo o medaile v Novém Jičíně. Nejlépe si vedli Maxwell Gaul a Tadeáš Přindiš. Oba schodně vyplavali ve svých disciplínách dvě pátá místa. Max na tratích 100 m a 200 m Z v nových osobních rekordech 1:03,2 a 2:17,8. Tadeáš na 200 m a 400 m VZ také v nových osobácích 2:02,46 a 4:22,94. Do první desítky se prosadila ještě Anička Matrínková. Na tratích 400 m VZ obsadila sedmé místo a na 100 m VZ byla devátá. Nejblíže k medaili měla štafeta na 4x50 m VZ MIX, ale bohužel předčasným odskokem na jednom z úseku se sen o medaili rozplynul.