PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Neoralová dvojnásobná mistryně, V. Bajorek mistrem, Fusková vicemistryní

O víkendu 9. a 10. prosince se uskutečnily vrcholné soutěže zimní sezóny v kratkém bazénu pro kategorii 12ti-14ti letých žáků.  FOTOGALERIE

12ti letí, Kopřivnice
Do Kopřivnice se kvalifikovalo celkem sedm plavců. Nejvíce se dařilo Milanovi Šišmovi, který se prosadil svými výkony na 4.místo v disciplíně 200 m prsa časem 2:52,48 na stovce doplaval šestý. V disciplíně 4x50 m polohový závod vyplavali chlapci opět bronzovou medaili jako na letním mistrovství. Štafeta plavala ve složení Matouš Janků, Milan Šišma, Matěj Bajorek a Michal Kratina. Do první desítky se v individuálních disciplínách také prosadili Matěj Bajorek a Matouš Janků.

VÝPIS VÝSLEDKŮ

13ti letí, Trutnov
V Krkonošském podhůří oddíl reprezentovala čtveřice plavců, kam kvůli nemoci nemohl odcestovat Max Gaul. Nejvýše se ve výsledkové listině umístila Anna Martínková na trati 200 m volný způsob.  Ve vyrovnáném osobním rekordu 2:16,8, který byl pro Aničku téměř rok nedosažitelný, obsadila 5. místo. Jen o jednu příčku níž tedy na šestém místě se našla Katka Sedláčková v disciplíně 200 m motýlek v čase 2:45,0.
14ti letí, Prostějov
Čtyři plavci bojovali o medaile v Prostějově. Nejlépe si vedla Tereza Neoralová. První zlatou medaili vyplavala na trati 800 m volný způsob časem 9:19,19.  V disciplíně 400 m volný způsob se opět nenašla žádná plavkyně, která by Tereze mohla konkurovat a v čase 4:26,82 získala svůj druhý mistrovský titul. Na tratích 100 m a 200 m volný způsob přidala ještě dvě stříbrné medaile. Dalším mistrem republiky se stal na trati 1500 m volný způsob Vojtěch Bajorek. Po napínavém finiši časem 17:00,42 porazil svého soupeře o  8 setin sekundy a získal svou první zlatou medaili z MČR. O další medaili se postarala Barbora Fusková. Na trati 200 m motýlek zaplavala osobní rekord 2:28,07 a stala se vicemistyní republiky.