PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Martínková a Krejčíř mistři ČR, Neoralová, Fusková a Bajorek vicemistři

O víkendu 3. a 4. prosince se uskutečnily vrcholné soutěže zimní sezóny pro kategorii 12-14ti letých žáků.

Zimní mistrovství ČR 12ti letí, Trutnov
V Trutnově měl oddíl nejpočetnější zastoupení. Ve vodě se představilo celkem šest olomouckých plavců. Nejlepších výsledků dosáhla Anna Martínkovákterá vyplavala na 100 m volným způsobem časem 1:02,5 zlatou medaili a tím potvrdila neporazitelnost  na této trati v letošním roce. Na poloviční trati 50 m VZ vyplavala stříbrnou medaili. Jen těsně unikla medaile Kamile Krejčířové na trati 400 m volný způsob, i když s devátým přijatým časem nepatřila mezi adeptky na zisk jednoho z cenných kovů. V předposlední rozplavbě suverénně zvítězila časem 4:53,72 a netrpělivě čekala na doplavání nejrychlejší rozplavby. Po zobrazení výsledků byla Kamila lehce zklamaná, že jí unikla medaile o necelé 2 sekundy, ale náplastí ji byl osobní rekord o čtvrt minuty. Do první desítky se prosadili také Kateřina Sedláčková a David Lebl. Jen o jednu příčku za první desítkou zaostal Maxwell Gaul. Všichni si vytvořili nové osobní rekordy.

Zimní mistrovství ČR 13ti letí, Mladá Boleslav
V Mladé Boleslavi měl oddíl pětičlenné zastoupení. Celkem tři stříbrné a jednu bronzovou medaili vyplavala Tereza Neoralová, která v nových osobních rekordech (200 VZ- 2:10,98; 400 VZ 4:33,92; 800 VZ 9:31,83 stříbra a 100VZ 1:01,01 bronz) získala největší počet medailí ze všech olomouckých plavců na letošních zimních MČR žactva stejně jako Petr Krejčíř. Drobné vrásky na čele ji dělala jen vyškovská plavkyně, která ji vždy sebrala zlatou medaili jen o několik desetin sekundy. Další medaile vyplaval v nových osobních rekordech Vojtěch Bajorek na tratích 1500 m VZ v čase 17:58,58 stříbro a na 400 m VZ časem 4:33,26 bronz. Svou první medaili na mistrovství vyplavala Barbora Fusková na trati 200 m motýlek v čase 2:36,47 a získala stříbro. Do první desítky se prosadila na znakařských tratích 100 m a 200 m Sofie Adolfová.

Zimní mistrovství ČR 14ti letí, Kopřivnice
Tři naši plavci bojovali o medaile v Kopřivnici. Titul mistr ČR na 100 m znak patří Petrovi Krejčířovi, časem 1:00,37. Stříbro si vyplaval na dvojnásobné trati 200 m Z v čase 2:11,37 a kompletní sbírku medailí doplnil v disciplínách 50 m a 100 m volný způsob, na kterých získal bronz. Sbírka medailí tak byla nejhodnotnější ze všech Zimních MČR žactva v letošním roce. Do první desítky se prosadil i Alexandr Karanevič v disciplínách 100 a 200 m prsa.