PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

V sobotu 22.10. se v Prostějově uskutečnil 14. ročník Velké ceny Prostějova. Vždy kvalitně obsazených závodů, určených pro kategorii žactva, se zúčastnilo devatenáct olomouckých  plavců. Nejlépe si vedl Petr Krejčíř, který v disciplíně 100m znak zvítězil výkonem 1:00,34 a vytvořil nový rekord. Navíc tímto časem, který představuje v bodových tabulkách 534 bodů získal pohár pro nejbodovanější výkon závodů. Dále zvítězil na dvojnásobné trati 200 m znak časem 2:13,59. Dvě stříbrné medaile pak přidal na 100 m volný způsob a 100 m motýlek.

Na nejvyšší stupínek se probojovali také Tereza Neoralová v disciplíně 200 m volný způsob v čase 2:13,26 a Anna Martínková na 100 m volný způsob v čase 1:04,57.

Na stupně vítězů se z olomouckých plavců prosadili dále tito plavci: Tadeáš Píchal 2. místo 50 VZ, 100 VZ, 3. místo 100 Z, 100 PZ, Kateřina Sedláčková 2. místo 200 VZ, 3. místo 100 M, Tereza Neoralová 2.místo 100 VZ- druhý nejlépe bodovaný výkon závodů, Anna Martínková 2. místo 100 M, 3. místo 200 VZ, Alexandr Karanevič 2. místo 100 P, Sofie Adolfová 3. místo 200 Z, Barbora Fusková 3.místo 200 M, David Lebl 3. místo 100 P. Je však potřeba pochválit všechny naše plavce, kteří podali velmi dobré výkony a v mnoha případech si vylepšili svá osobní maxima.