PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

O víkendu 25. a 26. června se uskutečnily vrcholné soutěže letní sezóny pro kategorii 12ti-14ti letých žáků.

Letní mistrovství ČR 12ti letí, Brno (25m)
Do Brna se kvalifikovali celkem tři plavci. Mistryní České republiky se stala Anna Martínková, a to hned dvojnásobnou, jelikož si podmanila všechny nejkratší kraulařské disciplíny. Na 50 m VZ zaplavala čas 0:29,17 na dvojnásobné trati zvítězila o pouhé 4 setiny sekundy a časem 1:03,19 získala svůj druhý titul. Na 200 m VZ ještě přidala stříbrnou medaili v čase 2:19,33. Do první desítky se prosadil i David Lébl, který časem 3:01,72 obsadil 6. místo na trati 200 m P.

Letní mistrovství ČR 13ti  a 14ti letého žactva, Ústí nad Labem (50m)
Na severu Čech oddíl reprezentovalo devět plavců. Na medaile dosáhli Petr Krejčíř a Tereza Neoralová. Petr vyplaval dvě bronzové medaile na znakařských tratích 100 a 200 m Z v časech 1:05,76 a 2:21,34. Bronzovou medaili vyplavala také třináctiletá Terezav disciplíně 400 m VZ časem 4:50,28, získala tak svou historicky první medaili na MČR. Bohužel naši plavci sbírali i "bramborové medaile", a to hned pětkrát. Nejblíže k  bronzu měl Vojtěch Bajorek na trati 1500 m VZ časem 18:50,86. Zaostal za třetím místem o pouhých 94 setin sekundy. Do první desítky se prosadily také Sofie Adolfová na 200 m Z (2:38,91) 8. místo a Amálie Balnerová na 800 m VZ (10:31,89) 10. místo.