PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

logo
Krejčíř dvojnásobný vítěz, Maťátko získal medaeli
Na Letní olympiádu dětí a mládeže v Plzni vyslal náš oddíl celkem šest plavců z 16 členné plavecké výpravy kraje. V každé medailové soutěži byla bodována umístění na 1. až 14. místě. Naši plavci přispěli 118 body do celkového počtu bodů kraje.
Nejvíce body přispěl Petr Krejčíř dvojnásobný vítěz na 100 m a 200 m znak, bronzový z disciplíny 200 m volný způsob a šestý na 50 m volný způsob. Pro kraj získal celkem 62 bodů. Další medailista Vojtěch Maťátko získal 34 bodů. Za 3. místo na 100 m volný způsob, 4. místo 200 m volný způsob a 5. místo 50 m volný způsob. Viktorie Vingrálková na stupně vítězů nedosáhla, ale kvalitními výkony přispěla 21 bodů. Nejlépe se umístila v disciplíně 200 m volný způsob. Do bodové soutěže přispěla jedním bodem i Magdaléna Prečová v disciplíně 200 m prsa, kde doplavala na 14. místě.