PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Krejčíř mistr, Maťátko a Bajorek vicemistři České republiky
O víkendu 6. a 7. června se uskutečnily mistrovské soutěže letní sezóny pro kategorii 12-14 letých žáků.
Letní mistrovství staršího žactva ČR 13 a 14 letí, Brno (50m)
V Brně oddíl reprezentovalo celkem pět plavců. Nejcennější kov získal třináctiletý Petr Krejčíř v disciplíně 100 m znak  časem 1:06,89 na dvojnásobně trati 200 m znak obsadil druhé místo v čase 2:23,42. Další medaile přidal v disciplínách 100 m a 200 m volný způsob. Shodně v nich vyplaval bronzové medaile v časech 1:01,14 a 2:14,30. Druhým medaelistou v Brně byl Vojtěch Maťátko, kterému se povedlo vyplaval dvě medaile. V disciplíně 50 m volný způsob dohmátl na třetí příčce v čase 0:26,14. Při dohmatu si poranil prsty na ruce, ale ani toto zranění mu nezabránilo bojovat další den o titul mistra republiky na dvojnásobné trati 100 m volný způsob. Ve vyrovnaném závodě Vojta  doplaval těsné na druhém místě v čase 0:56,88. Tímto časem splnil limit do juniorské reprezentace ve které jsou plavci (chlapci) od 14 let a starší. Do první desítky se prosadila i Viktorie Vingrálková na trati 400 m volný způsob, doplavala osmá.
Letní mistrovství ČR 12 letého žactva, Zlín (25m)
Ve Zlíně bojovalo o co nejlepší umístění šest olomouckých plavců. Stříbrnou medaeli vyplaval Vojtěch Bajorek v disciplíně 1500 m volný způsob v osobním rekordu zlepšeným více než o minutu na hodnotu 19:10,04. V disciplínách 200 a 400 m volný způsob doplaval na čtvrých místech. V první desítce figurovala z našich plavců i Tereza Neoralová. V disciplínách 200 a 400 m volný způsob obsadila devátá místa.