PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

DSC07200x

V Olomouci se v sobotu 25. března konal, jeden z nejlépe obsazených ročníků, Velké ceny města Olomouce a 50. ročník Memoriálu Jana Opletala, který přivítal opět velký počet plavců z mnoha plaveckých oddílů. Celkem startovalo 392 plavců z 58 oddílů z České republiky, Slovenska a Polska.

V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil v mužské kategorii a novém rekordu závodů medailista z Mistrovství světa juniorů Miroslav Knedla ze Zlína v čase 2:03,86. V závodě žen zvítězila reprezentantka ČR v barvách Slavie Plzeň Kristýna Horská v čase 2:16,93 za rekordem závodů zaostala je 45 setin sekundy. Celkem bylo překonáno sedm rekordů Velké ceny Olomouce, o které se postarali: Barbora Janíčková 50 VZ, Kristýna Horská 200 P, Ondřej Gemov 200 VZ, Martin Míček 100 P, Miroslav Knedla 50 Z a 200 PZ a Matěj Zábojník 200 P.

Z olomouckých závodníků zvítězila čtyřikrát Barbora Janíčková v disciplínách 50 m volný způsob v novém rekordu 0:26,44, 50 m znak, 50 m motýlek a 100 m volný způsob. Vítězem se stal také Mark Douglas v disciplíně 200 m motýlek. Druhé místo obsadila na trati 200 m volný způsob Kateřina Pacovská a třetí místo vyplaval Vojtěch Maťátko na 50 m prsa. Ve výčtu plavců trénujících v Olomouci je nutno zmínit i jméno Vojtěch Netrh, plavající za PK Litoměřice. Vojta obsadil v hlavním závodě 200 m polohový závod třetí místo a na trati 200 m prsa doplaval v čase 2:19,13 na druhé místě.

V bodovací soutěži, kdy se sčítaly dva nejbodovanější výkony závodů, a to zvlášť v kategorii žen a mužů zvítězili. V kategorii žen: 1. Kristýna Horská (Slávie Plzeň), 2. Nikoleta Trníková (Povážskobystrický plavecký oddiel), 3. Barbora Janíčková (Univerzita Olomouc), 4. Adéla Vavřínová (Kometa Brno), 5. Gabriela Chudárková (Zlínský plavecký klub). V kategorii mužů: 1. Miroslav Knedla (Plavecký klub Zlín), 2. Martin Míček (Plavání Přerov), 3. Ondřej Gemov (Slávie Plzeň), 4. David Ludvík (Kometa Brno), 5. Vojtěch Netrh (Plavecký klub Litoměřice).

V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo družstvo Komety Brno.