PLAVÁNÍ OLOMOUC

SK UP OLOMOUC

Pátý ročník Velké ceny města Olomouce a 45. ročník Memoriálu Jana Opletala přivítal rekordní počet plaveckých oddílu. Celkem startovalo přes 400 plavců z 56 oddílu ČR a Polska. Na startu se objevilo několik reprezentantů ČR (Havránek, Kunčar, Macek, Jelínek, Štěpánová aj.) a takřka kompletní juniorská reprezentace ČR.
V hlavním závodě 200 m polohový závod zvítězil v mužské kategorii 18ti letý juniorský reprezentant ČR Marek Osina z Komety Brno v novém rekordu Velké ceny 2:04, 75. V závodě žen zvítězila plavkyně z Ratiboře Agnieszka Ostrowska v čase 2:24,9. Celkem bylo překonáno osm rekordů Velké ceny Olomouce.
Z olomouckých závodníků se na stupně vítězů prosadila pouze Vendula Bártlová v disciplíně 200 m znak v čase 2:25,75.
Nejhodnotnější výkon závodů předvedl Lukáš Macek ze Zlínského plaveckého klubu  v disciplíně 50 m prsa, získal 769 bodů za čas 0:29,11.
V soutěži družstev "Memoriál Jana Opletala" zvítězilo družstvo Komety Brno.