SK UP OLOMOUC

rollup

rollup

Petrová si vyplavala stříbnou medaili

V sobotu 12. června se v Prostějově a Havířově konaly Letní poháry 10letého a 11letého žactva pro oblast Morava. V Prostějově si nejlépe vedla desetiletá Gabriela Petrová v disciplíně 100 m motýlek a v časem 1:47,11 obsadila druhé místo. Gabča předvedla i pěkný výkon na 200 m volný způsob, kde si vylepšila osobní rekord téměř o 6 sekund a doplavala šestá. Na závodech své výkony předvedly i sestry Pelikánovy, které si vylepšily svá maxima a umístily se ve druhé desítce.

V Havířově jedenáctileté žactvo reprezentovalo pět olomouckých plavců. Nejlépe se umístila Adéla Viktorjeníková, které jen těsně unikaly medaile. Adéla na trati 400 m volný způsob doplavala v čase 5:52,47 čtvrta. Pátá místa vyplavala na 100 m a 200 m volný způsob a šestá dohmátla na nejkratší trati 50 m volný způsob.  Do první desítky se probojovali i Liliana Němcová, Anna Neradová a Tobiáš Veselý.

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a medailím.